Archiwum aukcji Allegro

W archiwum mamy już ponad 100 mln aukcji.

Dzisiaj jest 30 Maja, 2016

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła? Przypomnij!

  • STARA NIEMIECKA BUSOLA OKRĘTOWA KOMPAS OGROMNA

  • Zakończenie aukcji: 2008-02-08 21:04:34
  • Ilość wystawionych przedmiotów: 1
  • Cena Kup Teraz: 800.00
  • Najwyższa oferta: 499.00
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Urządzenia pomiarowe Witam Państwa Przedmiotem aukcji jest stara niemiecka busola okrętowa marki ASAKNIA. Firma Askania powstała w Berlinie w roku 18* i zajmowała się produkcją precyzyjnych urządzeń pomiarowych takich jak zegarki, mikroskopy, kompasy, busole, i inne urządzenia pomiarowe. Firma przodukowała między innymi na potrzeby niemieckiego lotnictwa, artylerii i marynarki wojennej. Produkowała także wyroby na eksport i na rynek cywilny. Firma istnieje do dziś i ma się dobrze. Więcej o firmie pod *m http://de.wikipedia.org/wiki/Askania Pragnę zaprezentować państwu wyrób tej firmy - ogromną okrętową busolę, służącą do precyzyjnego pomiaru kierunków, niezależnie od warunków pogodowych. Korpus busoli wykonany z trwałego i odpornego mosiądzu, wewnątrz korpusu, w spirytusie umieszczona jest igła magnetyczna, czuła na wszelkie zmiany. Urządzenie wyposażone jest w mosiężny pierścień, amortyzujący drgania, za pomocą sprężyn i pozwalający na pracę urządzenia w niesprzyjających warunkach pogodowych (sztorm). Urządzenie jest sprawne, obudowa szczelna - bez uszkodzeń. Na cyferblacie sygnatura firmy ASKANIA, na obudowie wybity numer (serii?) "Nr B1613". Średnica szkła 13 cm, średnica kompasu 19 cm, średnica zewnętrznego pierścienia 25 cm. Wysokość busoli ok 12-13 cm. Waga ok 9-10 kg. Dolna część zewnętrznego (amortyzującego) pierścienia wykonana z aluminium (pęknięta w dwóch miejscach - nie *ływa to na pracę kompasu). Niestety nie wiem z jakiego okresu pochodzi busola. Poza tym stan określam jako dobry - bez większych uszkodzeń, jedynie niewielkie ubytki farby - widoczne na foto. Urządzenia pomiarowe tego typu to ogromna gratka na rynku kolekcjonerskim. Polecam. Dane do przelewu w *u po zakończeniu aukcji. Szczegóły finalizacji transakcji na stronie "o mnie". ABY OTWORZYĆ GALERIĘ FOTEK KLIKNIJ NA MINIATURKĘ busola niemiecka ASKANIA
* Z treści aukcji usunięte zostały niektóre cyfry i znaki specjalne

Aukcja, którą oglądasz zakończyła się 08.02.2008 o godzinie 21:04.

Przedmiot sprzedany osobie która go wylicytowała.

W celu skontaktowania się ze sprzedającym, skorzystaj z formularza poniżej. Twoje zapytanie zostanie jednocześnie zamieszczone na stronie z aukcją.

Wypełnienie formularza oznacza akceptację regulaminu.
Czy wiesz, że

Średnio na platformie aukcyjnej Allegro wystawianych jest ponad 190.000 aukcji dziennie.

FAQ - najczęstsze pytania i odpowiedzi

W czym może pomóc mi system Archiver ?
Baza aukcji internetowych Allegro.pl stworzona została z myślą o osobach, które chcą zweryfikować wiarygodność sprzedawców.

Dlaczego moje konto zostało zablokowane / usunięte ?
Najprawdopodobniej naruszyłeś regulamin i administrator systemu zdecydował się na ograniczenie Tobie dostępu do systemu. Jeżeli uważasz, że zrobił to niesłusznie, skontaktuj się z nami, opisując sprawę.

FAQ Wszystkie pytania i odpowiedzi znajdziesz klikając tutaj:
Google

Info

kl: "Olalla" Stevensona pilnie poszukiwana (Biblioteka Groszowa)

czesc: sprzedam monete rosyjską carską z roku 1910

PanciO: jak by ktos miał to pisac na m0nst3r17@wp.pl lub na 798930005 (Orange)

PanciO: kupie klamke do CItroen Saxo, PILNEEE

Slodki: Chetnie kupie maszyne do gier typu hot spot,platin,admiral za rozsadne pieniadze chce wstawic sobie do domu... 7196662

Partnerzy

System Archiver.pl jest prywatnym projektem, mającym na celu zbadać skuteczność naszych autorskich i niekomercyjnych pomysłów zarządzania dużymi bazami danych. Do przetestowania stworzonych przez nas rozwiązań potrzebowaliśmy ogromnej ilości informacji, najlepiej wcześniej skategoryzowanej w odpowiedni dla nas sposób. Baza aukcji internetowych Allegro.pl okazała się być idealnym źródłem danych dla naszej bazy i obok innych dużych projektów została zaimplementowana do systemu. Serwis z założenia jest darmowy, jednak zamieszczone na nim reklamy są niezbędne do utrzymania całej infrastruktury. Zakup dedykowanych serwerów z dyskami o ogromnej pojemności, wykupienie łącza i administrowanie systemem, to niemały miesięczny koszt. Mamy nadzieję, że reklamy nie będą zbyt uciążliwe, a sam system oprócz wartości edukacyjnej, przysłuży się także Państwu.